Utkání s Braníkem

27.09.2014 15:13

Utkání s Braníkem se mi nehodnotí lehce. U kluků byla vidět tradičně snaha a chuť hrát, ale myslím si, že celkově jsme zahráli pod svoje možnosti. Stále více a více se v utkáních projevuje nevyrovnanost našeho týmu, tím se v každém utkání lišíme od svých soupeřů. Po většinu zápasu jsme hráli se soupeřem, který je farmou Slavie a nastoupilo za něj 5 kmenových hráčů Slavie vyrovnanou partii, ale pak nás sráží zbytečné individuální chyby, které nejsou způsobeny tlakem soupeře, ale vznikají z nekoncentrovanosti nebo z nezkušenosti. Pro mě je pozitivní to, že u většiny kluků, co chodili ten uplynulý měsíc pravidelně na trénink je vidět posun dopředu, zkušenosti z tréninku si přenášejí do utkání a přesně tak by to mělo být. Na druhou stranu se u některých kluků začíná projevovat to, že s námi netrénují. Nedaří se jim pak přizpůsobit hře ostatních kluků, způsobu hry, který se snažíme hrát, chvílemi z toho vzniká na hřišti chaos, honba za míčem, opouštění svých prostor a podobně. Výkon mužstva pak stojí často jen na několika jednotlivcích, kteří to aspoň jistí zezadu. Pokud se nám nepodaří si spolu občas zatrénovat, tak se toto bude stále více prohlubovat. Přiznám se, že vidět chyby, které kluci dělají, znát metody jak je v tréninku postupně odstranit, ale nemít tyto hráče na tréninku k dispozici začíná být pro nás s trenérem Markem trochu frustrující. Nicméně směr, kterým jdeme je podle nás určitě správný, určitě nechceme jít cestou, že bychom hráli na výsledek, snažili se za každou cenu postavit tu nejsilnější sestavu, nemyslet na budoucnost. Aby se kluci posouvali dopředu, tak musí pravidelně trénovat a musí pravidelně hrát. Jinak by se nám to vrátilo za čas jako bumerang, měli bychom pár vyhraných kluků, ale nůžky mezi těmi nejlepšími a nejslabšími by se nám stále více rozevírali. Věřte, že čím více bude hráčský kádr vyrovnaný, tím více se budou nakonec všichni kluci posouvat ve svém fotbalovém umu dopředu. Kluci ať teď hrají jen pro radost a ne na výsledky, malý kluk, který se při hře usmívá hraje nakonec vždy lépe než ten, který je vystresovaný, že něco pokazí. Chceme, aby jste to takto měli v hlavách i vy rodiče. Nebudeme nikdy veřejně hodnotit kluky jako jednotlivce, a to ani pozitivně, ani negativně, ale pokud budete mít jako rodiče nějaké dotazy vůči nám trenérům, obraťte se na nás, rádi vám je zodpovíme. Vy jako rodiče zasloužíte od nás i od vašich dětí za poslední měsíc velkou jedničku s hvězdičkou. Jako první úkol při převzetí týmu jsme si s Markem dali stabilizovat rodičovský kádr, nastavit určitá pravidla bez kterých se třeba v budoucnu úspěšný fotbalový ročník vybudovat nedá. Jsme rádi, že jste tato pravidla přijali a v našem úsilí nám takto pomáháte. Speciální uznání patří pak mimopražským rodičům, víme, že pro ně je to ještě o něco náročnější. 

Copyrihgt VIKTORKA ŽIŽKOV U12

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode